Lépéselőnyben a jövővel szemben - Asus RT-AC88U router

Mobil, tablet, notebook vagy egy asztali PC- mit sem érnek ma már, ha nem kapcsolódnak az internetre. Az RT-AC88U-val nem csupán a mai elvárásoknak megfelelő hálózatot építhetünk ki a lakásunkban, hanem hosszú ideig számíthatunk arra, hogy az egyre szaporodó zsinóros és zsinór nélküli eszközeink gond nélkül kapcsolódnak a villámgyors hálózatra.
Az első pillantásra egy sportautó elejére hasonlít a routerünk, amelyből négy darab, óriási antenna mered a magasba. A látszat nem csal, ez a hálózati központ ugyanis abszolút csúcskategóriás mind a motorháztető alatt dübörgő hardver, mind a szolgáltatások tekintetében. A gaming hardverek világában jártas felhasználók számára jelzésértékű lehet a fekete-piros színkombináció, ám az Asus mérnökei nem csupán a gamerekre gondoltak, azok is megtalálják számításukat, akik csak nagy sávszélességre, sok szolgáltatásra és stabil Wi-Fi-jelre vágynak.A nagy antennáknál is jobban árulkodik a router felső kategóriás besorolásáról a hátlap, amelyre a gigabites WAN-port mellé a szokásos mennyiség duplája, összesen nyolc gigabites RJ45 csatlakozó került. Ezekkel a lakásban található összes eszközt rákapcsolhatjuk stabil, kábeles hálózatunkra, sőt, megfelelő NAS-okkal és munkaállomásokkal a dupla gigabites összeköttetés sem jelent gondot.
A hatalmas sebességhez elengedhetetlen a megfelelő központi egység, ami az RT-AC88U esetében egy dupla magos, 1.4 gigahertzes Broadcom chip. A kábeles rész mellett a zsinór nélküli részleg is hasonlóan robosztus: a dual band üzemmód egyértelmű, ahogy a 802.11ac-1734 sebesség is. Emellett az Asus mérnökei egy speciális, úgynevezett 1024-QAM, avagy más néven NitroQAM modulációs üzemmódot is beépítettek, amely 2.4 és 5 gigahertzen is elérhető, és minden eddiginél nagyobb sávszélességet kínál (1000, illetve 2167 Mb/s-t). A Broadcom chip által támogatott, speciális Wi-Fi már 802.11ax szabványú, ami abszolút a jövőbe mutató, ugyanis ez már AC3100-as sebességnek felel meg. És ez még nem is minden, ugyanis két, talán még ennél is fontosabb technológiát szintén megkapunk, amelyeket már a mostani klienseszközökkel is azonnal kihasználhatunk. Az egyik a Beamforming, amelynek köszönhetően a router nem körkörösen, hanem kifejezetten a kliens irányába erősítve küldi a jelet. A másik az IoT-eszközök és az okosotthon elterjedésének egyik fő kulcsa, a MU-MIMO technológia: egyetlen routerre is rengeteg eszköz kapcsolódhat anélkül, hogy egymás sávszélességét csökkentenénk, vagy akár zavarnák egymást.
Az RT-AC88U szolgáltatáskínálata szokatlanul bőséges még egy csúcskategóriás routerhez mérten is. Az Asus magyar nyelvű menüjében minden beállítást gyorsan és egyszerűen elvégezhetünk, és egy-egy kattintással az extrákat is aktiválhatjuk. A három-három vendég-Wi-Fi-hálózat, a távolról, mobilról is vezérelhető szülői felügyelet, az OpenVPN szerver és a fejlett tűzfal még csak a kezdet. A védelmi rész képes a kártékony támadásokat, weboldalakat már a routeren blokkolni, letiltani a fertőző klienseket, sebezhetőségi vizsgálatokat futtatni saját magán, az aprólékosan programozható QoS-technológiával pedig prioritást kapnak a számunkra fontos tevékenységek, mint például a streaming, a böngészés, vagy éppen a játék. Ez utóbbira külön optimalizáció is jutott WTFast elnevezéssel, ami egy klienssel a lehető legjobb kapcsolatot építi ki.
Az USB 3.0 és USB 2.0 port rengetegféle eszközt támogat, így a 4G-modem mellett nyomtatót és külső adattárolót is ráköthetünk. Utóbbival olyan extra szolgáltatások válnak elérhetővé, mint a média-szerver, az FTP vagy a sokak által nagyon kedvelt letöltőközpont, amely bt, http, nzb, és ed2k rendszereket támogat. Az Asus nem feledkezett meg a mobilapplikációkról sem, így a világon bármikor, bárhonnan elérhetjük az otthoni hálózatközpontunkat annak minden extrájával együtt.Az eszköz ára jelenleg 100 ezer forint körül mozog.
Számítástechnikai kiegésztők a webshopban!➤